Bez wprowadzenia się nie da ! !

       Witajcie moje drogie, no w sumie moi drodzy gdyż do każdego kieruję tego bloga.
 Pewnie sobie myślicie, ech znów jakiś blog na temat bez tematu. Ale nie! Jednak jakiś temat blog będzie, w sumie chociaż to.
 Mam nadzieję, że treść bloga Was zaciekawi, gdyż będzie dotyczyła jak po nazwie widzicie samej dietetyki.  Szczerze mówiąc jest to reaktywacja mojego blogowania, ponieważ dosyć dawno temu pisałem już jednego. Ale z braku czasu musiałem zrezygnować z tej przyjemności .
 Z góry serdecznie chciałbym Was przeprosić za mój styl pisania, wiem i zdaję sobie z tego sprawę, że mija się ona z zasadami gramatyki :P i różnego rodzaju zasadami. Ale myślę, że aż tak nie będzie Was to kuło w oczy!
  Sam blog, będzie taką odskocznią od mojego zabieganego życia. Także, myślę, że wpis będzie pojawiał się raz w tygodniu no może co dwa tygodnie, zależnie od mojego natężenia w pracy.  Nazwijmy to takim tygodnikiem, myślę że będzie to najlepszy podtytuł jaki mogłem wymyśleć …

 Coś o mnie ! !
  Zapewne czytając kogoś bloga chcecie mieć świadomość  z kim tak naprawdę macie do czynienia. Pokrótce powiem wam :D, iż jestem chłopakiem, zajmującym się układaniem diet i pomaganiem osobą z nadwagą, otyłością z powrotem do swojego stanu idealnej wagi. Oczywiście idealna waga jest to takie trochę wygórowanie, gdyż w dietetyce takich określeń się unika, pozbywa itp.
 Po prostu dążenie do czegoś idealnego jest w pewien sposób  mijaniem się z celem, a przecież chcemy tego uniknąć i dotrzeć do naszej odpowiedniej wagi.
 Oficjalnie sam zmagam się z małą nadwagą, także również wy będziecie mogli uczestniczyć ze mną w mojej małej zmianie.
 Jak to mówią, dietetykowi trudno jest ułożyć  dietę dla samego siebie !!
 Dzięki blogowi chcę Wam pomóc, w malej zmianie, dzięki której będziecie czuli się lepiej i zdrowiej. Oczywiście, w czasie kiedy zaczynam pisać tego bloga, i ja zmieniam swoje żywienie…

 Co na początek!
 Zastanawiając się nad blogiem myślałem jak go zacząć. I uznałem, że fajną opcją będzie napisanie z czym wspólnie rezygnujemy. No więc do dzieła.
·         Jeżeli słodzisz herbatę czy kawę – stopniowo rezygnuj z dodawania cukru do tych  napoi, cukier to puste kalorie, które dodają nam kilogramów.
·         O z tym czym zmagam się ja, ogólnie musimy odstawić słodycze! To dopiero puste kalorie, możemy je zastąpić domowymi wypiekami, oczywiście nie omieszkam się dodać  jakiś ciekawych przepisów na domowe, dietetyczne słodkości !   
·         Od dziś Unikamy słodkich  napoi, zastąpmy je po prostu wodą, najlepsze źródło, które nas nawodni. Pamiętajmy 1,5-2 l wody i nasze ciałko będzie dobrze, nawodnione a czym spadnie nam trochę kilogramów. Zamiast słodkich napoi zmotywujmy się i kupujmy soki 100% bądź soki warzywne 100% ….
 Takie trzy punkty na start nam wystarczą, oczywiście z czasem do naszego nowego trybu życia dodamy ich więcej !   
  Oczywiście, czekam na wasze relacje z wprowadzania zmian w życie. !! Napiszcie mi w komentarzach, czy udało Wam się zrezygnować z słodkości, cukru itp!

  Myślę, że dobrze wprowadziłem Was do swojego bloga, Także !  Wyczekujcie następnego wpisu, może pojawi się szybciej niż myślicie :P…


Komentarze

  1. No widzę, ze blog założony w moje urodziny ;) więc dobrze mu wróżę (hehe) i będę śledzić

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje. W takim razie życzę Ci spóźnionego Sto Lat. :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty