Dieta 1000 kalorii


  Na samym wstępie chciałbym serdecznie przeprosić? Was za brak wpisu w ostatni czwartek, ale niestety troszeczkę nie planowanie wypadł mi wyjazd do Warszawy na takie małe szkolenie.
 Ale znów znalazłem chwilę aby coś dla Was przygotować :). |
  Gotowi na przyjęcie kolejnej wiedzy z dziedziny żywienia ?
 Jeżeli tak to do dzieła !!

   Jak już możecie zauważyć po samym tytule wpisu dzisiaj zajmiemy się dosyć popularną dietą i często wykorzystywaną przez dietetyków. Już wam mówię dlaczego, akurat ta a nie inna.
  Dieta 1000 kcal została stworzona tak, aby każdy mógł sobie dobrać produkty, które mu pasują i które lubi spożywać. Nie narzuca z góry jakiś składników jak np. dieta Dukana czy dieta Kopenhaska.
 Również dobrze zastosowana dieta 1000 nie wycięcia, nasze organizmu tak jak wymienione powyżej przykłady diet. A to dlatego, iż gdy pójdziecie do dobrego P. dietetyka, to on wyliczy Wam wszelkie potrzebne składniki i wmiesza ich ilość właśnie w 1000 kcal. Mam tu na myśli oczywiście białka, węglowodany, tłuszcze itp.
  Może się powtórzę ale po dobrym, dobraniu i zastosowaniu właśnie diety 1000 Kca, rzadko występuje efekt jojo. Przyznam Wam się szczerze, że sam często używam właśnie owej diety wraz z swoimi podopiecznymi. . .

  Musicie jednak pamiętać, udając się do dietetyka, że nie powinno wyglądać to tak, że dietetyk owy jadłospis diety wyciągnie wam z szuflady i włala. Dieta gotowa. Gdyż nie o to tu chodzi. Temat o wizycie u dietetyka, poruszałem w poprzednim wpisie [Czy warto pójść do dietetyka].. Również musicie pamiętać aby nie korzystać z gotowców. Czyli gotowych jadłospisów redukcyjnych, pobranych z internetu.
 Ponieważ najczęściej są stworzone dla kogoś innego, a również zostały zrobione przez osoby indywidualne, które nie mają żadnego pojęcia o jadłospisach redukcyjnych. No a przecież nie chcecie  aby wystąpił u Was efekt jojo ! :) ...

  Zapewne znajdą się osoby, które będą krytykowały ową dietę, za to że dostarcza bardzo małą ilość kalorii do naszego organizmu, a co za tym idzie bardzo mało składników odżywczych.
 Ale właśnie! Jeżeli udamy się do dobrego dietetyka, stworzy on nam dietę, która potrzebne składniki dostarczy naszemu organizmowi w odpowiedniej ilości.
 A 1000 Kcal to odpowiednia ilość alby spalać w odpowiednim tempie odłożony tłuszczyk.

 Także! Dieta 1000 kcal dobra sprawa ! Warto pomyśleć nad jej zastosowaniem ale! pod okiem specjalisty !

Komentarze

Popularne posty