Bonus do poprzedniego wpisu !

Cześć! Dawno mnie nie było! Wiem! I wszystkich swoich czytelników serdecznie przepraszam. Nie będę Wam obiecywał, że wpisy będą regularnie, gdyż na pierwszym miejscu stawiam swoje życie prywatne jak i pracę, w której również coraz bardziej się rozwijam. (...)

  Ale dorzeczy. Pod ostatnim wpisem otrzymałem oto taki komentarz : 

Ale jak dieta 1000 kalorii może być dobrą sprawą skoro np moje podstawowe dziennie zapotrzebowanie wynosi 1300 kcal? Organizm nie będzie miał energii aby podtrzymać podstawowe funkcje życiowe, a co tu dopiero mówić o jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Ja takimi dietami tak zepsułam sobie zdrowie, że do tej pory męczę się z zaburzeniami odżywiania... Gdyby dietetyk dał mi dietę na 1000 kcal to żądałabym zwrotu pieniędzy. – dotyczy posta: Dieta 1000 kalorii
w dniu 17-05-25  "

Za który bardzo dziękuje ! Ponieważ jest w 100% realny.
Co mogę na to powiedzieć.. Cóż .... 
 Jeżeli chodzi o samą dietę 1000 kcal, powinniśmy pamiętać, że należy ona do diet nazwijmy to " Wysokiego prawdopodobieństwa wystąpienia efektu jojo", tego nie napisałem w swoim poprzednim wpisie.
 ALE!
 Jak w każdym temacie są zwolennicy oraz przeciwnicy. W moim przypadku - Hmmm... Trudno powiedzieć po jakiej stronie jestem. Gdyż sam stosowałem ową dietę (na sobie), i efekt jojo nie wystąpił.
 Może przytoczę taką małą dygresję z swoich czasów nauki. Gdzie jedne z moich wykładowców był wielkim przeciwnikiem owej diety, tak samo jak diety Dukana czy diety Kopenhaskiej. Ale również miałem wykładowczynie, która miała wręcz przeciwne mniemanie co do diety 1000 kcal.

 Oczywiście jak pisałem w poprzednim wpisie, dieta nie może być z internetu, ponieważ każdy z nas jest inny i każdy  z nas potrzebuje inne ilości składników odżywczych takich jak: węglowodany, białka, tłuszcze oraz witaminy... Żadnej diety nie należy brać z internetu, gdyż w takim przypadku wystąpienie efektu jojo jest 100 razy większe niż w diecie skonsultowanej u dietetyka.

  Sami nie róbcie sobie diety, gdyż możecie sobie zepsuć swój metabolizm!

 Buziaki! Do następnego !! :) 


                    Zapomniał bym zapraszam was na swojego Facebooka :)
  https://web.facebook.com/Dietetyczne-Fanaberie-1765967510100199/

Komentarze

Popularne posty